Zajęcia dodatkowe

Warsztaty ceramiczne
Spotkania mają charakter zabawy z gliną, poznając jej właściwości przez dotyk i formowanie. Stosując podstawowe techniki modelowania i rzeĽbienia, techniki dekoracji, operowania bryłą, fakturą i kolorem, dzieci wyrażają siebie. Tematyka, metoda i technika zajęć dobierana jest w zależności od grupy wiekowej dzieci.  Warsztaty z gliną mają na celu rozwój wyobraĽni dzieci i ich twórczych zdolności. Wspomagając rozwój manualny dzieci, zaprocentują w przyszłości lepszym przygotowaniem do trudniejszych zadań, szczególnie tych precyzyjnych jak: rysowanie szlaczków, pisanie literek i cyferek.Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypału w profesjonalnym piecu ceramicznym w pracowni w temperaturze nawet 1250 stopni. Zajęcia odbywają się więc w cyklu:
1-sze zajęcia: lepienie 1-szej pracy
2-gie zajęcia: lepienie 2-giej pracy
Prace są wstępnie wypalane i gotowe trafiają do dzieci, które na kolejnych zajęciach je szkliwią (szkliwa są atestowane i bezpieczne). 3-cie zajęcia szkliwienie dwóch prac. Poszkliwione wyroby są 2-gi raz wypalane w pracowni. Na 4-tych zajęciach dzieci otrzymują gotowe prace i cały cykl zaczyna się od nowa.

Gimnastyka korekcyjna
Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Wykonywane przez dzieci ćwiczenia gimnastyczne mają na celu eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa oraz eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe. Gimnastyka korekcyjna rozwija sprawność ruchową i koordynację ruchów oraz kształtuje nawyk prawidłowej postawy ciała.

Taniec Musicalowy
Nauka tańca połączonego z aktorstwem z elementami dramy. Taniec wyrabia wrażliwość na muzykę, kształtuje estetykę ruchu i koordynację ruchową, pomaga pokonać nieśmiałość i uczy dzieci współpracy w grupie. Kształtuje wyobraĽnię i pamięć ruchową oraz uczy rozpoznawać muzykę i rytmy.

Balet
To propozycja zajęć muzyczno-tanecznych dla dzieci w wieku 3-6lat. Zajęcia łączą w sobie elementy rytmiki, tańca, baletu, gimnastyki i choreografii. Zabawa w tańczące księżniczki, wirujące elfy, śpiące wróżki. Przy okazji ? ćwiczenie koordynacji ruchów, panowania nad własnym ciałem i utrzymywania prawidłowej postawy. Wszystko w rytmie muzyki klasycznej, pod okiem prawdziwej baletnicy.

Funny judo
Zajęcia Funny Judo to nie tylko doskonała zabawa, ale również wprowadzenie najmłodszych w świat bezpieczeństwa, dyscypliny i pozytywnej rywalizacji. Rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, odporność, koncentrację i wytrwałość. Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, a zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu.

Architekturki
Udział dzieci w warsztatach techniczno-plastycznych rozwija wyobraĽnię, a także sprawność manualną. Dla dziecka jego własna twórczość jest Ľródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy.

Nauka gry na pianinie (zajęcia indywidualne)
Głównym celem zajęć jest rozwijanie słuchu i wrażliwości muzycznej dziecka. Poprzez zabawę z muzyką dziecko poznaje podstawowe pojęcia muzyczne i proste struktury rytmiczne, uczy się wyrażać ekspresję, zapoznaje się z elementami notacji muzycznej (nuty, klucze, wartości rytmiczne) oraz uczy się posługiwać terminologią muzyczną.

Szachy

Szachy stwarzają dzieciom nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształtują wyobraĽnię, ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą logicznego myślenia. Poza tym gra z rówieśnikami uczy szanowania przeciwnika, zasad fair play i pozwala na miłe spędzenie czasu wolnego.

Logopedia (zajęcia indywidualne)

logopeda realizuje program profilaktyki i terapii logopedycznej. Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej.