Drogi Rodzicu! U nas Zapisy i Przyjazna Adaptacja Trwają Cały Rok Przyjdź Razem z Dzieckiem na Indywidualną i Przyjazną Adaptację w Ciągu Roku Przedszkolnego! Zapisy pod nr.tel.: 798 754 399

Adaptacja

łagodna adaptacja

„Adaptacja nie jest po to, żeby dziecko przyzwyczaiło się i pogodziło z tym, iż nie ma innego wyjścia i wpływu na sytuację, ale jest po to, żeby dziecko poczuło się bezpiecznie i chciało przebywać w nowym miejscu”
- Agnieszka Stein.”

Adaptacja do Żłobka czy Przedszkola to duże wyzwanie dla Dzieci i ich Rodziców

Jest to czas, na który warto się przygotować!

Dlatego chcemy ułatwić Wam ten proces i pomóc!

W naszej Placówce Łagodna Adaptacja odbywa się podczas trwania roku szkolnego.

To Rodzic decyduje w jakim tempie będzie przebiegać Adaptacja Dziecka w Placówce we współpracy  z Nauczycielem.

Łagodna Adaptacja w naszej Placówce daje Dzieciom możliwość: oswojenia się z naszymi wnętrzami i ogrodem przedszkolnym, poznania zasad panujących w Przedszkolu, nawiązanie pierwszych kontaktów społecznych, a także przyjaznych relacji z Nauczycielami. Rodzice mają możliwość bycia i obserwacji Wychowawców w trakcie dnia pracy oraz zasięgania opinii i porady w interesujących ich kwestiach. W miłej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa tworzy się porozumienie Dziecko – Nauczyciel – Rodzic, które znacząco wpływa na zmniejszenie lęku adaptacyjnego.

To właśnie z myślą o Dzieciach  i ich Rodzicach, przygotowaliśmy Łagodną Adaptację Pod Dębami, podczas której będziecie mogli RAZEM przekonać się dlaczego to właśnie MY jesteśmy właściwym Przedszkolem/Żłobkiem, które będzie się troszczyć i zadba o rozwój Waszej Pociechy

Przedszkole to miejsce w którym każdy Maluch powinien czuć się bezpiecznie. Dlatego zachęcamy do odbycia pierwszej krótkiej wizyty w naszym Przedszkolu.  Podczas spotkania poznacie wraz z Dzieckiem nasze wnętrza, jak również chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania.

Dzień z Rodzicem, to czas, w którym Rodzic wraz z Dzieckiem poznaje jak wygląda dzień w Przedszkolu/Żłobku.

Adaptacja to bardzo ważny moment w życiu
Dziecka oraz jego Rodziców. Doskonale
zdajemy sobie sprawę, jak dużą zmianą
w życiu rodziny jest rozpoczęcie przygody ze
Żłobkiem lub Przedszkolem każdego
Małego Człowieka.

Wydłużona adaptacja przyczynia się ostatecznie do lepszej aklimatyzacji Dziecka oraz jego szybszego rozwoju. W naszym Przedszkolu i Żłobku jest możliwość połączenia elastycznego czasu pobytu Dziecka z odbyciem łagodnej adaptacji!

Zostańmy
w kontakcie

Niepubliczne Przedszkole Pod Dębami
ul. Mickiewicza 27, 05-220 Zielonka
Tel.: 22 771 96 71

Czekamy na Was 7.00 - 18.00

error: Problem!

Aplikuj

Zapisz się do naszego przedszkola!