Drogi Rodzicu! U nas Zapisy i Przyjazna Adaptacja Trwają Cały Rok Przyjdź Razem z Dzieckiem na Indywidualną i Przyjazną Adaptację w Ciągu Roku Przedszkolnego! Zapisy pod nr.tel.: 798 754 399

Smaczne i Zdrowe Posiłki

Smaczne i Zdrowe Posiłki

Dbamy o zdrowe, smaczne oraz urozmaicone posiłki dla Dzieci!

Jadłospis tworzy Dietetyk Dziecięcy, dostosowując żywienie do wieku Dzieci.

Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze.

Wpływa to korzystnie na utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych, na które zwracamy uwagę.

Szwedzki Stół

U nas Dzieci mają wybór! Organizujemy posiłki dla Dzieci w formie „szwedzkiego stołu”.
Włączamy Dzieci do przygotowywania posiłków i  nakrywania do stołu!

Dlaczego tak robimy?

Ponieważ istotnym rezultatem tej pracy jest fakt, że Dziecko , które jest zapraszane do uczestnictwa  w zadaniach praktycznych czynności życiowych staje się bardziej zdolne także we wszystkich innych dziedzinach życia oraz zaczyna dostrzegać, że jest pełnowartościowym członkiem grupy!

Menu dla alergików:  Dzieci wymagające indywidualnych diet mają zapewnione wyżywienie po ustaleniu z Rodzicami wyeliminowaniu produktów uczulających. Realizujemy diety z wykluczeniem glutenu, nabiału, jaj i wiele innych diet, które potrzebuje Dziecko.  

Utrwalamy dobre nawyki:  Wspólne spożywanie posiłków jest wspaniałą okazją do nauki prawidłowego posługiwania się widelcem, nożem i łyżką (odpowiednio do swojej grupy wiekowej) jak również poznania zasad dobrego zachowania się przy stole.

 Przykładamy szczególną wagę do tego, by dzieci poznawały różnorodne smaki, barwy i formy potraw, dlatego  zachęcamy (nie zmuszamy) do spróbowania wszystkich możliwych dań.

Kuchcikowo:  w naszym przedszkolu organizujemy zajęcia kulinarne. Podczas tych zajęć dzieci przygotowują samodzielnie proste potrawy, które spożywają w czasie wspólnego posiłku i dzielą się nimi z innymi dziećmi.

Zostańmy
w kontakcie

Niepubliczne Przedszkole Pod Dębami
ul. Mickiewicza 27, 05-220 Zielonka
Tel.: 22 771 96 71

Czekamy na Was 7.00 - 18.00

error: Problem!

Aplikuj

Zapisz się do naszego przedszkola!