Drogi Rodzicu! U nas Zapisy i Przyjazna Adaptacja Trwają Cały Rok Przyjdź Razem z Dzieckiem na Indywidualną i Przyjazną Adaptację w Ciągu Roku Przedszkolnego! Zapisy pod nr.tel.: 798 754 399

Wspieranie Talentów

Wspieranie Talentów

Koncentrujemy się na rozwoju talentów Dzieci. Proponujemy szeroki zakres aktywności rozwijających indywidualne zainteresowania Małych Ludzi:

Kodowanie
Nauka programowania i kodowania to najprawdopodobniej jedna z najważniejszych umiejętności, które w przyszłości przydadzą się Dzieciom. Wiele bowiem wskazuje na to, że zawody oparte na tym potencjale, jeszcze długo będą cieszyły się powodzeniem. Jednak dzięki zajęciom kodowania, przedszkolaki już teraz czerpią wiele wartościowych treści:

  • uczą dostrzegania i nazywania problemów
  • uczą myślenia przyczynowo – skutkowego
  • uczą współpracy w zespole 
  • uczą krytycznego, abstrakcyjnego i kreatywnego myślenia 
  • uczą przyswajania nowych języków komunikacji 

Warsztaty ceramiczne
Spotkania mają charakter zabawy z gliną, poznając jej właściwości przez dotyk i formowanie. Stosując podstawowe techniki modelowania i rzeźbienia, techniki dekoracji, operowania bryłą, fakturą i kolorem, dzieci wyrażają siebie. Tematyka, metoda i technika zajęć dobierana jest w zależności od grupy wiekowej dzieci.  Warsztaty z gliną mają na celu rozwój wyobraźni dzieci i ich twórczych zdolności. Wspomagając rozwój manualny dzieci, zaprocentują w przyszłości lepszym przygotowaniem do trudniejszych zadań, szczególnie tych precyzyjnych jak: rysowanie szlaczków, pisanie literek i cyferek.Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypału w profesjonalnym piecu ceramicznym w pracowni w temperaturze nawet 1250 stopni. Zajęcia odbywają się więc w cyklu:1-sze zajęcia: lepienie 1-szej pracy
2-gie zajęcia: lepienie 2-giej pracyPrace są wstępnie wypalane i gotowe trafiają do dzieci, które na kolejnych zajęciach je szkliwią (szkliwa są atestowane i bezpieczne). 3-cie zajęcia szkliwienie dwóch prac. Poszkliwione wyroby są 2-gi raz wypalane w pracowni. Na 4-tych zajęciach dzieci otrzymują gotowe prace i cały cykl zaczyna się od nowa.

Gimnastyka korekcyjna
Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Wykonywane przez dzieci ćwiczenia gimnastyczne mają na celu eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa oraz eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe. Gimnastyka korekcyjna rozwija sprawność ruchową i koordynację ruchów oraz kształtuje nawyk prawidłowej postawy ciała.

Taniec Nowoczesny
Nauka tańca połączonego z aktorstwem z elementami dramy. Taniec wyrabia wrażliwość na muzykę, kształtuje estetykę ruchu i koordynację ruchową, pomaga pokonać nieśmiałość i uczy dzieci współpracy w grupie. Kształtuje wyobraźnię i pamięć ruchową oraz uczy rozpoznawać muzykę i rytmy.

Balet
To propozycja zajęć muzyczno-tanecznych dla dzieci w wieku 3-6lat. Zajęcia łączą w sobie elementy rytmiki, tańca, baletu, gimnastyki i choreografii.
Zabawa w tańczące księżniczki, wirujące elfy, śpiące wróżki. Przy okazji – ćwiczenie koordynacji ruchów, panowania nad własnym ciałem i utrzymywania prawidłowej postawy. Wszystko w rytmie muzyki klasycznej, pod okiem prawdziwej baletnicy.

Funny Judo
Zajęcia Funny Judo to nie tylko doskonała zabawa, ale również wprowadzenie najmłodszych w świat bezpieczeństwa, dyscypliny i pozytywnej rywalizacji. Rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, odporność, koncentrację i wytrwałość. Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, a zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu.

Architekturki
Udział dzieci w warsztatach techniczno-plastycznych rozwija wyobraźnię, a także sprawność manualną. Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy.

Nauka gry na pianinie (zajęcia indywidualne)
Głównym celem zajęć jest rozwijanie słuchu i wrażliwości muzycznej dziecka. Poprzez zabawę z muzyką dziecko poznaje podstawowe pojęcia muzyczne i proste struktury rytmiczne, uczy się wyrażać ekspresję, zapoznaje się z elementami notacji muzycznej (nuty, klucze, wartości rytmiczne) oraz uczy się posługiwać terminologią muzyczną.

Logopedia
realizuje program profilaktyki i terapii logopedycznej. Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej.

Zostańmy
w kontakcie

Niepubliczne Przedszkole Pod Dębami
ul. Mickiewicza 27, 05-220 Zielonka
Tel.: 22 771 96 71

Czekamy na Was 7.00 - 18.00

error: Problem!

Aplikuj

Zapisz się do naszego przedszkola!